Chiptuning
CHIPTUNING ŁÓDŹ

CHIPTUNING to modyfikacja programu sterującego silnikiem mająca na celu poprawę efektywności jego pracy mająca na względzie preferencje użytkownika! Jednostka sterująca silnikiem – Engine Control Unit (zwaną w skrócie ECU), bezpośrednio i w pełnym zakresie odpowiada za jego pracę. Aby silnik pracował poprawnie ECU na bieżąco steruje dawkami paliwa i zapłonem korygując je na podstawie wskazań czujników takich jak sonda lambda, czujniki temperatury, obrotów silnika, ciśnienia w kolektorze ssącym itp.

Jako że na rynku motoryzacyjnym pojawiło się wiele „specjalistów”, którzy wgrywają gotowe oprogramowania (często nawet z innymi numerami sterownika) lub niskiej jakości modyfikacje z zagranicznych serwerów, informujemy Państwa, że każdy soft obrabiany przez Nas jest robiony indywidualnie pod dane auto. Auta zużywają się w różnym stopniu, dlatego też wgranie gotowego programu do mniej wyeksploatowanego auta może nie przynieść oczekiwanych korzyści a do bardziej wyeksploatowanego auta może zniszczyć silnik lub podzespoły auta! Następną rzeczą jest jakość obróbki oprogramowania. W naszych rękach była ogromna ilość softów od przysłowiowych magików, która była zmodyfikowana tak, że tylko szkodziła silnikowi i turbosprężarce.

20170224_171903

Każdą przeprowadzoną modyfikacje testujemy na bieżąco na naszej hamowni podwoziowej, dzięki czemu jesteśmy w stanie dobrać parametry silnika tak, by odpowiadały one stanu Twojego samochodu. W każdym momencie jesteśmy wstanie odczytywać parametry pojazdu oraz przebieg momentu obrotowego, dzięki czemu modyfikacja nabiera niezbędnej optymalizacji.

Cennik

Modyfikacje oprogramowania robione są na bazie orygnalnego oprogramowania zczytanego z Państwa pojazdu !

Nie powoduje to żadnych nieporządanych efektów ubocznych! Wszelkie zaadaptowane systemy w Państwa aucie będą działać nadal bez zarzutu ani żadne kontrolki ECU, EGR itp. nie będą się świecić! Tylko zczytanie i obrobienie Państwa oprogramowania na bazie oryginału daje taką pewność! Nie dajcie oszukać się u sezonowych sprzedawców na allegro oferujących śmieciowe oprogramowania czesto dostarczane jako gratis na płycie przy zakupie interfejsów!

Nie wiesz jaki masz komputer(ECU) w aucie ? Sprawdź tutaj: RODZAJE KOMPUTERÓW (ECU)

EDC161000,-nettoSą to auta mniej więcej do 2006r.
EDC171200,- nettoSą to auta po 2007r. Dla wersji 4x4 dopłata 200,-.
SIEMENS / DELPHI / MED / SIMOS1400+ ,- nettooraz auta po 2012r.
Silniki BMW N13/N20/N55/N63/M50D2000,-nettoWymagany demontaż komputera
BMW F-seria DIESEL N47/N57/B47/B571600,- netto1800,- dla wersji X-Drive
STAGE 2 - 3 - 4Indywidualnie