CHIPTUNING MERCEDES C63 AMG BLACK SERIES 517KM - STAGE 2

CHIPTUNING MERCEDES C63 AMG BLACK SERIES 517KM – STAGE 2

MERCEDES C63 AMG BLACK SERIES 517KM – OSZLIFOWANY BRYLANT

Model C63 AMG BLACK SERIES to prawdziwy rodzynek na drogach. Affalterbach, w którym mieści się dywizja AMG jest domem dla jednej z najbardziej zaawansowanej produkcji silników na świecie. Serce każdego mercedesa AMG jest składane zgodnie z zasadą “Jeden człowiek – jeden silnik”. 

CHIPTUNING MERCEDES C63 AMG BLACK SERIES 517KM STAGE 2
CHIPTUNING MERCEDES C63 AMG BLACK SERIES 517KM STAGE 2

 

 Ciekawostką silnika M156 jest fakt, że jest to pierwsza jednostka zaprojektowana tylko i wyłącznie z myślą o dywizji AMG. Wcześniejsze modele AMG bazowały na seryjnych jednostkach Mercedesa. Wzrost mocy względem seryjnego silnika M156 ze 457KM do 517 KM przy 6800 obr./min został przeprowadzony poprzez zastosowania szeregu modyfikacji. Kute tłoki przejęte z SLS AMG, wraz z nowymi korbowodami i lekkim wałem korbowym, przekładającym się na obniżenie masy powodują wzrost wytryzmałości i lekkości w oddawaniu potężnej mocy z silnika wolnossącego.

Poszerzona tylna oś, oraz specjalnie zaprojektowany szerszy body-kit przypominający auta znane z wyścigów DTM mają na celu poprawę prowadzenia – stabilności oraz aerodynamiki auta.  Nowo zaprojektowane kute koła ze stopu metali lekkich z oponami przednimi 235/35 R 19 i 255/30 R 19 na tyle oraz układ hamulcowy o większej wydajności wyposażony w tarcze o zwiększonej średnicy są dostępne jedynie dla wariantu Black Series. Zamiany względem seryjnej wersji C63 AMG możemy zaobserwować również we wnętrzu. “Cywilne” fotele zostały zastąpione bezkompromisowymi kubełkowymi fotelami AMG-Performance.

CHIPTUNING MERCEDES C63 AMG BLACK SERIES 517KM STAGE 2
Wnetrze Mercedesa C63 AMG BLACK SERIES

Ten pedantycznie zadbany egzemplarz Mercedesa C63 AMG Black Series pochodzi z Japonii i deklaruje się przebiegiem niespełna 40 tys km. Właściciel podjął decyzję o doposażeniu samochodu w kompletny układ wydechowy tajwańskiego producenta Innotech Performance Exhaust. Poza końcowym wydechem z klapami samochód otrzymał również kolektory o zwiększonym przepływie spalin. Poza bardziej swobodnym przepływem spalin takie rozwiązanie eliminuje również restrykcje w postaci katalizatora.

c63 amg IPE
Sportowe kolektory wydechowe IPE

 

Chip tuning – Indywidualne strojenie na hamowni

 

W trakcie kilku godzin pracy spędzonych na hamownii doprowadziliśmy oprogramowanie STAGE 2 do bezpiecznych wartości. Parametry temperaturowe wydechu pozostały w optymalnym zakresie. W przypadku tak nietuzinkowego auta bardzo ważną rolę stanowi indywidualne podejście do chiptuningu gwarantujące radość z jazdy samochodem o większych parametrach bez obaw o niespodziewane usterki.


CHIPTUNING MERCEDES C63 AMG BLACK SERIES 517KM STAGE 2
EFEKT MODYFIKACJI MERCEDES C63 AMG BLACK SERIES 517KM STAGE 2 : 572KM 673NM

CHIPTUNING MERCEDES C63 AMG BLACK SERIES 517KM STAGE 2


Efekt modyfikacji Mercedes C63 AMG :

Potężny przyrost parametrów silnika przekłada się na niebagatelne odczucia z jazdy. Auto nawet podczas spokojnej jazdy stale przypomina z jaką jednostką mamy do czynienia, po dodaniu gazu wydaje z siebie piękny rasowy dźwięk v8. Potężny moment obrotowy powoduje, że samochód przyspiesza niczym lokomotywa. Dźwięk silnika po zastosowaniu sportowego układu wydechowego przyprawia o dreszcze. W naszym osobistym rankingu jest to absolutny TOP najlepiej brzmiących V8. Obcowanie z tak rzadkim i doskonale zaprojektowanym samochodem jest prawdziwą ucztą dla każdego fana motoryzacji Po chiptuningu samochód otrzymał brakującą dawkę jadu i stanowi propozycje która zachwyci nawet najbardziej wymagającego kierowcę.

CHIPTUNING MERCEDES C63 AMG BLACK SERIES 517KM STAGE 2
MERCEDES C63 AMG BLACK SERIES w firmie TC-Performance

Zapraszamy do zapoznania się z innymi naszymi realizacjami. Koniecznie przeczytaj o chiptuning mercedes i dowiedz się więcej o podnoszeniu mocy w poszczególnych modelach.

Zapraszamy posiadaczy silników stajni AMG na modyfikacje 
☞ https://www.tc-performance.eu/
 +48 794-053-715

CHIPTUNING MERCEDES C63 AMG BLACK SERIES 517KM – STAGE 2
5 (100%) 1 głos