skoda octavia RS 245KM na hamowni

CHIPTUNING SKODA OCTAVIA RS 2.0TSI 245KM – STAGE 1

CHIPTUNING SKODA OCTAVIA RS 2.0TSI 245KM

CHIPTUNING SKODA OCTAVIA RS 2.0TSI 245KM

Strojenie indywidualne poliftowej Octavii w wersji RS245 zaowocowało przyrostem parametrów silnika przekładając się na znaczną poprawę odczuć z jazdy. Samochód został wyposażony w odświeżoną 2 litrową jednostkę E888 3 generacji o oznaczeniu DLBA o mocy 245KM oraz 370Nm momentu obrotowego. Napęd jest przenoszony wyłącznie na przednią oś za pośrednictwem nowej, suchej 7 biegowej przekładni DSG DQ381. Samochód jest również wyposażony w XDS, czyli system symulujący mechanizm różnicowy o ograniczonym uślizgu oparty o układ ABS, dzięki któremu moc przenoszona jest jest na asfalt w bardziej efektywny sposób.  Dzięki relatywnie niewielkiej masie własnej RS może śmiało konkurować na ulicy z nieco mocniejszymi samochodami. Auto z fabryki zostało wyposażone w filtr OPF (otto particulate filter), który został zastąpiony przelotowym DP. Ponadto samochód został doposażony również w wydajniejszy intercooler oraz większa turbosprężarkę IS38 znaną z najmocniejszych wariantów jednostek 2.0tsi jak CJX, DJH etc.

tc-performance turbosprężarka is38

Naszym zadaniem było wystrojenie ECU silnika, TCU skrzyni oraz wyłączenie problematycznego filtra OPF.

Filtr OPF octavia rs 245km
Filtr OPF octavia rs 245km

Filtr OPF 2.0TSI octavia usunięcie i strojenie
Filtr OPF 2.0TSI octavia usunięcie i strojenie

Po kilku godzinach pracy spędzonej na hamowni dopracowaliśmy oprogramowanie do bezpiecznych wartości parametrów pracy silnika. Parametry temperaturowe na wydechu pozostały w bezpiecznym zakresie. W przypadku takich modyfikacji strojenie indywidualne jest kluczową kwestią pozwalającą na zapewnienie stabilnej pracy silnika bez obaw o niespodziewane usterki. Efekt naszej pracy prezentujemy poniżej w postaci wykresu z hamowni obciążeniowej.

 

CHIPTUNING SKODA OCTAVIA RS 2.0TSI 245KM – EFEKT PRAC

Efektem prac jest zdecydowana poprawa dynamiki samochodu w pełnym zakresie pracy silnika. Dodatkowe 150KM oraz 100Nm dodało octavii dużej dawki jadu. Na odpowiednich oponach trakcja pomimo napędu jedynie na przednią oś nie jest problemem. W samochodzie modyfikacji został poddany również program skrzyni biegów, przesunięty został limiter obrotów aby bardziej efektywnie wykorzystać moc silnika z uwagi na fakt że octavia wyposażona jest w skrzynie biegów o bardzo długich przełożeniach.

Wykres modyfikacji Skoda OCTAVIA VRS STAGE 3

 

Odblokowaliśmy również funkcja hamowania lewą nogą, oraz wyłączyliśmy automatyczną zmianę biegów w trybie manualnym. Czasy samej zmiany biegu również został skrócony. Dodatkowym atutem modyfikacji octavii jest również znaczna poprawa dźwięku silnika. Samochody wyposażone w filtr cząstek stałych OPF poprzez liczne restrykcje na wydechu są niemal bezgłośne. Po usunięciu filtra octavia daje znać również dźwiękiem z jakim autem mamy do czynienia. Taki zakres modyfikacji gwarantuje niezapomniane wrażenia z jazdy tym hot-hatchem w nadwoziu kombi. Dźwięk, dynamika jazdy oraz właściwości jezdne zachwycą nawet najbardziej wymagających kierowców.

Skoda Octavia Hamownia
Skoda Octavia Hamownia

Dla najbardziej wymagających klientów oferujemy również stage 4 oparty na hybrydowej turbo

sprężarce IS38 pozwalającej na uzyskanie 450-460KM oraz 550Nm w tym silniku.

Ile to kosztuje?

Jednym z podstawowych pytań zadawanych nam przez klientów jest naturalnie “Ile to kosztuje?” :) Na przykładzie tego konkretnego egzemplarza postaramy się przybliżyć koszta modyfikacji jednostki 2.0tsi.
Przelotowy DP – 1200zł
Bardziej wydajny intercooler (Airtec, Wagner, Forge) – 2700zł – 3600zł
Kolanko turbiny tzw. TIP – 350zł
Układ dolotowy (np. VWR 600) – 2200zł (modyfikacja nie jest niezbędna, do takiej mocy wystarczy akcesoryjna wkładka filtra powietrza, sucha, pozbycie się separatora wilgoci z puszki filtra oraz wydremlowanie otworów w dukcie powietrznym)
Zalecamy eksploatacje pojazdu na oleju 5w40 producentów takich jak Motul, Penrite czy Millers.

Zapraszamy posiadaczy silników rodziny TSI na modyfikacje 
☞ https://www.tc-performance.eu/
 +48 794-053-715

Oceń stronę