Chip Tuning audi A4 B9 252KM stage 3 is20

CHIPTUNING AUDI A4 B9 2.0TFSI 252KM – STAGE 2 STAGE 3

CHIPTUNING AUDI A4 B9 2.0TFSI 252KM

CHIPTUNING AUDI A4 B9 2.0TFSI 252KM – STAGE 2 STAGE 3  

Audi A4 oferuje świetnie wyważone połączenie pięknej formy oraz funkcjonalności. Potężny grill wykonany w technologii singleframe dodaje głębi i sportowego wyrazu. Mocno wyprofilowane nadkola optycznie poszerzają bryłę A4, czyniąc je jeszcze bardziej efektownym na ulicy. Lekka konstrukcja odgrywa ważną rolę w nowym Audi A4. Dzięki strategicznemu zastosowaniu dwóch rodzajów stali i trzech rodzajów aluminium udało się zoptymalizować masę własną pojazdu, zwiększyć sztywność nadwozia oraz zapewnić niższe zużycie paliwa i lepsza jakość jazdy (na przykład: mniej wibracji we wnętrzu z powodu niższej masy nieresorowanej).

Hybrid alu structure chassis
Hybrid alu structure chassis

W A4 opcjonalnie dostępny jest napęd na wszystkie koła quattro oparte o mechanizm torsen.  Napęd na wszystkie koła quattro w Audi A4 oferuje dwie kluczowe funkcje: środkowy mechanizm różnicowy z blokadą oraz selektywna dystrybucja momentu obrotowego na koła (elektroniczne wektorowanie momentu obrotowego), możliwa dzięki  blokadzie mechanizmu różnicowego, jego przekładni planetarnej oraz wyrafinowanemu programowi ESC.
Przekładnie planetarne są połączone z obracającą się obudową (umieszczoną między pierścieniem a zębatkami słonecznymi), która rozprowadza moment napędowy asymetrycznie między przednią i tylną osią. W normalnych warunkach jazdy moc rozkłada się w proporcji 40:60 między przednie i tylne osie. Ta odchylona do tyłu dystrybucja zapewnia sportowe prowadzenie i umożliwia dynamiczne pokonywanie zakrętów. Jeżeli utrata przyczepności przy jedna z osi jest wykrywana, spiralna forma kół zębatych i ich skośne wypusty wytwarzają siły osiowe w mechanizmie różnicowym. W ten sposób generowany jest moment blokujący, a moc przekazywana jest na koła o lepszych wartościach tarcia. Do 70%  można skierować do przodu, a do 85% można skierować do tyłu.

quattro
quattro

Siła napędowa przenoszona jest za pomocą nowo opracowanej dwu sprzęgłowej skrzyni biegów S tronic DL382 łączącej doskonałą wydajność z znakomitymi czasami zmiany przełożeń, zapewniając sportową, ale komfortową jazdę przy stosunkowo niskim zużyciu paliwa. Nowe, kluczowe zalety to: czas zmiany biegów zaledwie kilka setek sekundy oraz znaczna oszczędność masy w porównaniu z poprzednią bezstopniową przekładnią multitronic i ośmiobiegową przekładnią Tiptronic. Dodatkowym atutem tej przekładni jest fakt, że do 5 biegu mamy do czynienia z bardzo krótkimi przełożeniami skrzyni, następnie 5, 6 oraz 7 bieg są odpowiednio dłuższe. Takie rozwiązanie zapewnia fenomenalną dynamikę jazdy w miejskich warunkach oraz dynamicznej jazdy, oraz komfort akustyczny oraz niskie zużycie paliwa w długich trasach, bądź też podczas spokojnej jazdy.

stronic
stronic

Pod maską A4 B9 odnajdziemy czterocylindrowy silnik 2,0 TFSI CYRB o mocy 252 KM i momencie obrotowym 370Nm wyróżnia się dynamiką i wydajnością. Udoskonalenia obejmują: integrację kolektora wydechowego w głowicy cylindrów, ulepszenia systemu Audi valvelift, elektryczną przepustnicę turbosprężarki oraz innowacyjne zarządzanie temperaturą. System Start-Stop, standard we wszystkich modelach Audi A4, również został ulepszony i pomaga zmniejszyć zużycie paliwa.

CYRB
CYRB

Poniżej prezentujemy kilka realizacji które miały miejsce w naszej firmie. Trzy egzemplarze A4 B9 w wersji 2.0tfsi 252km trafiły do nas na indywidualne strojenie najnowszego wcielenia sterownika SIMOS 18.4 wraz z uruchomieniem funkcji Pop & Bangs.

Auta zostały poddane modyfikacjom mechanicznym zarówno w zakresie STAGE 2 jak i STAGE 3. W skład modyfikacji pakiet STAGE 2 wchodzi customowy przelotowy downpipe, zastępujący restrykcję w postaci fabrycznych katalizatorów, bardziej wydajny intercooler oraz sportowa wkładka filtra powietrza.
Pakiet STAGE 3 wymaga analogicznych modyfikacji oraz hybrydowej turbosrpężarki, np. TC TURBO model TC400 opartej na fabrycznej turbosprężarce z modelu Audi S3 310KM.

Chip Tuning audi A4 B9 252KM stage 3

Chip Tuning audi A4 B9 252KM stage 3

Rezultaty modyfikacji Audi A4 B9 2.0TFSI 252KM :

Chiptuning audi a4 b9 stage 2
Chiptuning audi a4 b9 stage 2

Po kilku godzinach pracy spędzonej na hamowni dopracowaliśmy oprogramowanie do bezpiecznych wartości parametrów pracy silnika. Parametry ciśnieniowe oraz temperaturowe na wydechu pozostały w bezpiecznym zakresie. W przypadku tak kompleksowej modyfikacji istotnym punktem jest indywidualne podejście do strojenia pojazdu. Tylko w taki sposób można zapewnić stabilną i bezpieczną pracę układu napędowego, co pozwala na czerpanie czystej radości z jazdy autem o większej mocy bez obaw o niespodziewane usterki.  Efekt naszej pracy prezentujemy poniżej w postaci wykresów z hamowni obciążeniowej.

Audi a4 252hp development done
Strojenie indywidualne

CHIPTUNING  AUDI A4 B9 2.0TFSI 252KM – STAGE 2 – 345KM 498Nm

Audi A4 B9 2.0TFSI 252KM STAGE 2

CHIP TUNING  AUDI A4 B9 2.0TFSI 252KM – STAGE 3 – 372KM 489Nm

Wykres modyfikacji A4 B9 2.0TFSI 252KM STAGE 3

CHIPTUNING  AUDI A4 B9 2.0TFSI 252KM – STAGE 3 – 371KM 497Nm

Audi A4 B9 Wykres STAGE 3

Po naszym autorskim pakiecie STAGE 2 oraz STAGE 3, jednostka silnikowa CYRB mocno zmieniła swój charakter. Dynamika jazdy jest porównywalna z topowymi hot-hatchami. Dzięki napędowi na 4 koła trakcja jest absolutna, niezależnie od warunków pogodowych. Tak zmodyfikowany pojazd redefiniuje wrażenia z jazdy audi A4. Z potulnego auta klasy średniej, samochód ewoluował do drogowego potwora który potrafi dostarczyć wiele emocji z jazdy oraz wygrać wiele pojedynków spod świateł. Kiedy zajdzie potrzeba samochód jest typowym pożeraczem kilometrów który jest w stanie odwdzięczyć się również zoptymalizowanym zużyciem paliwa.

Chiptuning audi a4 b9 252KM stage 3 intercooler

Auto po sofcie bardzo zyskało na dynamice oraz skuteczności, a w szczególności z miejsca. Łatwość napędzania się jest imponująca biorąc pod uwagę fakt, iż jest to kombi klasy średniej wyposażone w 4 cylindrową jednostkę benzynową.

Samochód został zmierzony do “setki” urządzeniem pomiarowym RaceLogic, wynik prezentuje się następująco:
0-100km/h – 4.1s

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi innymi realizacjami dla marki AUDI.
https://www.tc-performance.eu/chip-tuning/audi/
Zapraszamy posiadaczy silników rodziny TFSI na modyfikacje 
☞ https://www.tc-performance.eu/
 +48 794-053-715

Oceń stronę