cupra cjx tuning

Chiptuning Seat Leon Cupra 2.0TSI CJX 300KM

CHIPTUNING SEAT LEON CUPRA 300 2.0 CJXC 300KM – STAGE 1

Samochód dla którego przedstawiamy poniżej naszą propozycję indywidualnego strojenia, czyli Stage 1. Nazwa CUPRA, skrót od angielskiego cupracing świetnie demonstruje z jakim autem mamy do czynienia. Zwarta, sztywna oraz lekka konstrukcja zawarta w nadwoziu typu Hatchback doskonale wpisuje się w dzisiejszy rynek tzw. Hot Hatch’y. Pod maską znajdziemy jedyny dostępny w tym modelu silnik, czyli 2.0 TSI z rodziny EA888 3 generacji.

CHIPTUNING SEAT LEON CUPRA – co możesz zyskać?

Czterocylindrowa turbodoładowana jednostka o oznaczeniu CJXC już w serii gwarantuje bardzo przyzwoite osiągi. Za przeniesienie napędu odpowiada 2-sprzęgłowa automatyczna skrzynia biegów DSG o 6 przełożeniach DQ250. Auto zostało doposażone przez klienta w cat-back firmy Mar-Tec podkreślający sportowy charakter auta.

chiptuning cupra cjx

Po kilku godzinach pracy spędzonej na hamownii nasze indywidualne oprogramowanie STAGE 1 zostało zoptymalizowane dla konkretnego egzemplarza. Parametry temperaturowe na wydechu pozostały w bezpiecznym zakresie.

EFEKT MODYFIKACJI STAGE 1 – 374KM 503Nm

CHIPTUNING SEAT LEON CUPRA 300

Odczucia z jazdy tak zmodyfikowanym pojazdem bardzo mocno odbiegają od tych, jakie serwuje seryjny egzemplarz. Dodatkowy zastrzyk 80nm momentu obrotowego oraz 60KM gwarantują niezapomniane wrażenia. Taka moc w połączeniu z niską masą własną pojazdu oraz wysoce skuteczną skrzynią DSG przekłada się na osiągi które zadowolą nawet najbardziej wymagającego kierowce. Moment obrotowy został poprowadzony płasko w celu ułatwienia przeniesienia mocy na asfalt. Dzięki zastosowaniu mechanizmu różnicowego o ograniczonym uślizgu samochód nie ma większych kłopotów z trakcją i pomimo napędu jedynie na przednią oś pozwala na uzyskanie czasu od 0 do 100km/h w przeciągu 4.9-5.1s w sprzyjających warunkach. Jednak swoje prawdziwe oblicze auto pokazuje przy wyższych prędkościach. Cupra została zmierzona urzędzeniem pomiarowym Race Logic. Czas 100-200km/h – 9.4(best). Są to osiągi konkurencyjne dla wielu modeli M, AMG lub RS. Dodatkowo na życzenie klienta w aucie zostały wzocnione strzały przy schodzeniu z obrotów na redukcjach.

 

 

Rozwojowość tej jednostki pozwoliła naszej firmie opracować kolejne etapy modyfikacji.
Stage1 – 350- 380KM
Stage2 – 380- 400KM (wymagania: downpipe catless, intercooler, TIP)
Stage3 – 420– 470KM (wymagania: Stage 2, hybrydowa turbosprężarka (np.TC-Turbo), dolot)
Stage4 – 480 – 520KM (Modyfikacja do indywidualnego uzgodnienia)

Zapraszamy do zapoznania się z innymi realizacjami dotyczącymi tego modelu w naszym katalogu :

https://www.tc-performance.eu/chiptuning/seat-leon-5f-2-0-tsi-280-km-cupra/

Zapraszamy posiadaczy silników 2.0TSI?TFSI na modyfikacje 
☞ https://www.tc-performance.eu/
 +48 794-053-715

Oceń stronę