chiptuning file audi a5 252hp

CHIPTUNING AUDI A5 2.0TFSI 252KM SPORTBACK – STAGE 3

CHIPTUNING AUDI A5 2.0TFSI 252KM SPORTBACK – STAGE 3

CHIPTUNING AUDI A5 2.0TFSI 252KM SPORTBACK – STAGE 3   

Podczas projektowania nowego A5 Sportback, styliści Audi postawili sobie zadanie połączenia pełnych emocji linii pojazdu z atletycznie napiętymi powierzchniami. Wydłużony rozstaw osi, krótkie zwisy i długa, pełna maska silnika podkreślają dynamikę modelu. Trójwymiarowa osłona chłodnicy Singleframe jest wyraźnie bardziej płaska i szersza niż u poprzednika.

Płynnie przebiegająca linia ramion nadaje A5 Sportback emocjonalnej elegancji. Linia jest trójwymiarowa i jeszcze bardziej wyrazista niż w poprzednim modelu.  Widoczne na pierwszy rzut oka przetłoczenia błotników nad wnękami kół dają do zrozumienia, że samochód wyposażony jest w napęd na cztery koła quattro. Linie w tyle pojazdu są również bardzo precyzyjnie poprowadzone. Długa pokrywa bagażnika kończy się charakterystycznym przetłoczeniem w formie małego spojlera.

chip tuning file audi a5 252hp
chip tuning file audi a5 252hp

Przekładnie planetarne są połączone z kręcącą się obudową (umieszczoną pomiędzy pierścieniem a zębatkami słonecznymi), która rozprowadza moment napędowy asymetrycznie między przednią i tylną osią. W standardowych warunkach jazdy moc rozkłada się w proporcji 40:60 między przednie i tylne koła. Ta odchylona do tyłu dystrybucja gwarantuje sportowe prowadzenie i umożliwia dynamiczne pokonywanie zakrętów. Jeżeli utrata przyczepności przy jedna z osi zostanie wykryta, spiralna forma kół zębatych i ich skośne wypusty wytwarzają siły osiowe w mechanizmie różnicowym. W ten sposób generowany jest moment blokujący, a moc przekazywana jest na koła o lepszych wartościach tarcia. Do 70%  można skierować na przód, a do 85% można skierować do tyłu.

quattro
quattro

Siła napędowa przenoszona jest za pomocą nowo opracowanej dwu sprzęgłowej skrzyni biegów S tronic DL382 łączącej wysoką wydajność z krótkimi czasami zmiany przełożeń, zapewniając sportową, ale komfortową jazdę przy stosunkowo niskim zużyciu paliwa. Nowe, kluczowe zalety to: czas zmiany biegów zaledwie kilka setek sekundy oraz znaczna oszczędność masy w porównaniu z poprzednią bezstopniową przekładnią multitronic i ośmiobiegową przekładnią Tiptronic. Dodatkowym atutem tej przekładni jest fakt, że do 5 biegu mamy do czynienia z bardzo krótkimi przełożeniami skrzyni, następnie 5, 6 oraz 7 bieg są odpowiednio dłuższe. Takie rozwiązanie zapewnia fantastyczną dynamikę jazdy w mieście oraz wysoki komfort akustyczny i niskie zużycie paliwa w długich trasach, bądź też podczas spokojnej jazdy.

stronic
stronic

Pod maską AUDI A5 2.0tfsi 252KM odnajdziemy czterocylindrowy silnik 2,0 TFSI CYRB o mocy 252 KM i momencie obrotowym 370Nm wyróżnia się dynamiką i wydajnością. Udoskonalenia obejmują: integrację kolektora wydechowego w głowicy cylindrów, ulepszenia systemu Audi valvelift, elektryczną przepustnicę turbosprężarki oraz innowacyjne zarządzanie temperaturą. System Start-Stop, standard we wszystkich modelach Audi A5, również został ulepszony i pomaga zmniejszyć zużycie paliwa.

CYRB
CYRB

Po kilku godzinach pracy spędzonej na hamowni dopracowaliśmy oprogramowanie do bezpiecznych wartości parametrów pracy silnika. Parametry ciśnieniowe oraz temperaturowe na wydechu pozostały w bezpiecznym zakresie. W przypadku tak kompleksowej modyfikacji istotnym punktem jest indywidualne podejście do strojenia pojazdu. Tylko w taki sposób można zapewnić stabilną i bezpieczną pracę układu napędowego, co pozwala na czerpanie czystej radości z jazdy autem o większej mocy bez obaw o niespodziewane usterki.  Efekt naszej pracy prezentujemy poniżej w postaci wykresów z hamowni obciążeniowej.

chip tuning file audi a5 stage 3 252hp
CHIPTUNING AUDI A5 2.0TFSI 252KM

AUDI A5 2.0TFSI 252KM STAGE 3 – 381KM 503Nm

chiptuning file audi a5 2.0tfsi 252hp stage  3
chiptuning file audi a5 2.0tfsi 252hp stage 3

Po naszym autorskim pakiecie STAGE 3, jednostka silnikowa CYRB mocno zmieniła swój charakter. Dynamika jazdy jest porównywalna z topowymi hot-hatchami. Dzięki napędowi na 4 koła trakcja jest absolutna, niezależnie od warunków pogodowych. Tak zmodyfikowany pojazd redefiniuje wrażenia z jazdy audi A5. Z potulnego auta klasy średniej, samochód ewoluował do drogowego potwora który potrafi dostarczyć wiele emocji z jazdy oraz wygrać wiele pojedynków spod świateł. Kiedy zajdzie potrzeba samochód jest typowym pożeraczem kilometrów który jest w stanie odwdzięczyć się również zoptymalizowanym zużyciem paliwa.


Zapraszamy do zapoznania się z naszymi innymi realizacjami dla marki AUDI.
https://www.tc-performance.eu/chip-tuning/audi/
Zapraszamy posiadaczy silników rodziny TFSI na modyfikacje 
☞ https://www.tc-performance.eu/
 +48 794-053-715

CHIPTUNING AUDI A5 2.0TFSI 252KM SPORTBACK – STAGE 3
4.3 (86.67%) 3 głosy